Om Musicstage

Musicstage.se är ett musikwebzine som drivs av musikälskare utspridda i hela Sverige och vårt fokus ligger på:

• Konsertfoton
• Recensioner av skivor, konserter och festivaler
• Musiktips varje vecka
• Intervjuer
• Tips om kommande konserter

Musik i bild, text och video helt enkelt.

Musicstage.se startades våren 2008. Sajten grundades av Teresa Hedström och Mattias Harneman.

Allt arbete bedrivs ideellt, av musikälskare, för musikälskare.

Redaktionen

Teresa Hedström

Teresa Hedström

Grundare/fotograf

Stockholm
E-postadress: teresa@musicstage.se
Marisol Correa

Marisol Correa

Fotograf/ackrediteringsansvarig för Stockholm och Uppsala/webbredaktör

Stockholm

E-postadress: marisol@musicstage.se

Felix Johnny

Fotograf/ackrediteringsansvarig för Skåne/webbredaktör

Malmö

E-postadress: felix.johnny@musicstage.se

Cristian Montes Reyes

Fotograf/ansvarig digitala kanaler

Stockholm

E-postadress: cristian.montes-reyes@musicstage.se

Mattias Harneman

Mattias Harneman

Grundare/webbansvarig

Stockholm
E-postadress: mattias@musicstage.se
Isuru Jayasuriya

Isuru Jayasuriya

Fotograf/ackrediteringsansvarig för Göteborgsområdet

Göteborg

E-postadress: isuru.jayasuriya@musicstage.se

Ingela Hansson

Fotograf/ackrediteringsansvarig för Norrköpingsområdet

Norrköping

E-postadress: ingela@musicstage.se

Crew

Thérèse Korning

Fotograf

Stockholm

Thord Johansson

Fotograf

Stockholm

Johnny Eriksson

Fotograf

Stockholm

Lars Dahlin

Fotograf

Östersund

Pelle Nilsson

Fotograf

Timrå

Yohanna Mårtensson

Fotograf

Ljusdal

Joanna Hemmingsson

Fotograf

Stockholm

Kristina Osterling

Skribent

Stockholm

Simon Laurell

Fotograf

Uddevalla

Niklas Nilsson

Fotograf

Malmö

Johan Ylitalo

Fotograf

Kiruna

Annika Thorstensson

Fotograf

Kalmar

Burnie Lundell

Fotograf

Torsås

Pin It on Pinterest

Share This